Tag : апартмани

Вести Регион

НЕСЕКОЈДНЕВНА ГЛЕТКА: Кози се шетале, па завршиле на кров од ресторан (ФОТО)

Слободен печат
Поминував покрај улица и одеднаш подзастанав. Козите во тоа место не се ништо чудно. Но, кози на кров? Е тоа го немав видено, изјавил минувач,...
Вести Економија

Сè повеќе Македонци закупуваат грчки апартмани за цела сезона

Слободен печат
Македонските туристи и годинава најмногу летуваат во Грција и Турција, но во пораст е интересот и за далечните дестинации поради сè поповолните понуди. Годинава интересно...