8 C
Скопје

Tag : Андора

Кошарка Спорт

Македонецот блеска во „Ендеса“: Димитријевиќ е играчот на одлука во Хувентуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во четвртото коло од шпанската „Ендеса“ лига, кошаркарите на Хувентуд имаа тешко гостување во Андора. По 40 минути жестока борба, славеше тимот од Бадалона, со...
Забава Магазин Магазин слајдер

Пет земји во Европа што немаат свој аеродром: До нив никако не можете да стигнете со авион

Слободен печат
Во Европа постојат дури пет земји што немаат аеродроми на својата територија. Станува збор за мали држави, до кои никако не може да се стигне...
Вести Свет

Властите во Андора со намера да ги тестираат сите своите жители за Ковид-19

МИА Агенција
Владата на Андора почна кампања за масовна студија за новиот коронавирус, што ќе почне в среда со цел да се тестираат сите 77.000 луѓе во...
Вести Свет

ОВАА ЗЕМЈА ИМА ДВА ПРИНЦА, А ЕДВАЈ ЌЕ ЈА НАЈДЕТЕ НА МАПАТА: Војска нема, а еве кој би ја штител во случај на војна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Помеѓу границата на Шпанија и Франција на еден дел се наоѓа една мала и необична држава. Станува збор за Андора, 14. најстара и 16. најмала...