11 C
Скопје

Tag : анастасовска

Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ВИДЕО | Разговор со младата шампионка Сара Анастасовска: Пливањето е спорт кој го препорачувам на секого

Слободен печат
Дванаесетгодишната Сара Анастасовска веќе 6 години активно се занимава со пливање. Таа тренира во клубот ПК Нептун, а тренер и е познатиот македонски пливач Томи...
Останатo Слободна ТВ Спорт

Анастасовска и Буклески со одличен настап во Крагуевац (ВИДЕО)

Слободен печат
Викендов во Крагуевац, Р. Србија, се одржа Меѓународниот пливачки натпревар „Пират опен 2019“ на кој учествуваа вкупно 22 клуба. Македонија ја претставуваа само двајца пливачи...