16 C
Скопје

Tag : Анадолу Ефес

Кошарка Спорт

Евролига: Драматичен финиш во Истанбул, Ефес оди на Ф4

Слободен печат
Кошаркарите на Анадолу Ефес се пласираа на завршниот турнир во Евролигата откако вечерва во одлучувачкиот петти натпревар од четвртфиналната серија со 88:83 го совладаа Реал...
Кошарка Спорт

Евролига: Ефес на чекор до фајнал-фор, повторно го декласира Реал

Слободен печат
Кошаркарите на Анадолу Ефес се наоѓаат на одличен пат експресно да ја завршат четвртфиналната серија во Евролигата против Реал Мадрид, откако и вечерва остварија убедлив...
Кошарка Спорт

Евролига: Анадолу Ефес го растури Реал на стартот од четвртфиналната серија

Слободен печат
Кошаркарите на Анадолу Ефес остварија убедлив триумф од 90:63 над Реал Мадрид во првиот четвртфинален натпревар во Евролигата. Најзаслужен за убедливата победа на турскиот тим...
Кошарка Спорт

Евролига: Милано го совлада Ефес за предност на домашен терен во плеј-офот

Слободен печат
Екипата на Милано го совлада Анадолу Ефес со 98:75 во последното коло од регуларниот дел од сезоната и со тоа успеа да си обезбеди предност...
Кошарка Спорт

Евролига: Милано ги шокираше „кралевите“ среде Мадрид

Слободен печат
Кошаркарите на Милано приредија вистинско изнедување во 18. коло од Евролигата победувајќи го Реал Мадрид и тоа како гостин со 76:80. Ова беше шести пораз...
Кошарка Спорт

ЕВРОЛИГА: Ларкин ја сруши Барселона

Слободен печат
Ве дербито на 16. коло од Евролигата, Анадолу Ефес со 86:79 ја совлада Барселона и ја прекина серијата од три порази по ред. По израмнетото...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Џејмс со луда тројки го сруши Реал, пораз на Црвена звезда во Евролигата

Слободен печат
Во дербито на колото во Евролигата, ЦСКА Москва го совлада Реал Мадрид со 74:73 во неизвесна завршница. Јунак на „армејците“ е Мајк Џејмс кој на...
Кошарка Спорт

Вечер на гостинските екипи во Евролигата

Слободен печат
Кошаркарите на Реал Мадрид славеа на гостувањето во Белград кај Црвена звезда со 73:67 во осмото коло од Еволигата и во натпревар кој беше исполнет...
Кошарка Спорт

Евролига: Барселона со неверојатен пресврт ја совлада Басконија

Слободен печат
Кошаркарите на Барселона во последниот натпревар од шестото коло во Евролигата славеа на гости кај Басконија со 71:72 откако направија неверојатен пресврт во финишот. Имено,...
Кошарка Спорт

Евролига: Барселона во продолжението подобра од Панатинаикос

Слободен печат
Ова беше трета победа за Барселона сезонава и до неа дојде по продолжението од пет минути, додека грчкиот тим го забележа вториот пораз во три...