• Анадолу Ефес

Тренерот на европскиот кошаркарски шампион сака да оди во НБА лигата

Тренерот на актуелниот европски шампион Анадолу Ефес, Ергин Атаман, размислува за преселба во НБА лигата ова лето, пишува американскиот новинар Адријан Војнаровски. Атаман во последните две сезони со Анадолу Ефес ја освојува титулата во Евролигата, и според Војнаровски, тој е подготвен за нов чекор во тренерската кариера, да се пресели во најсилната кошаркарска лига. One …

Тренерот на европскиот кошаркарски шампион сака да оди во НБА лигата Read More »