16 C
Скопје

Tag : американец

Вести Некатегоризирано Регион Слајдер

Сослушани 5 осомничени за убиството на Американецот во Белград: Бил претепан, удиран со метална вага и секира

Слободен печат
Петмина осомничени во врска со убиството на американскиот државјанин Глим Гавин Кемп во Звездара беа сослушани денес во Вишото јавно обвинителство во Белград. Обвинителството по...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I Пронајден куферот на убиениот Американец во Белград: Полицијата ја опколи Скадарлија

Слободен печат
Скадарлија вечерва беше опколена од полициски екипи поради сомнителен куфер. Како што неофицијално објавија медиумите, постои сомнеж дека пронајдениот куфер му припаѓал на убиениот Американец...
Вести Свет

Застрелан во судница: Американец убиен во Пакистан додека му суделе за богохулење (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Американски државјанин е застрелан и убиен на судењето за богохулење во Пакистан додека се наоѓал во судница. Тахир Ахмед Насим (47) починал во средата во...
Вести Свет

Игра на судбината: Американец кој се сомневаше дека постои коронавирусот, почина од него 3 дена по заразувањето

Слободен печат
Ричард Роуз, 37-годишен Американец неодамна почина од коронавирус. Неговата смрт привлече големо внимание со оглед на тоа што во своите објави на Фејсбук изразуваше скептицизам...
Вести Свет

Пресудата на рускиот суд за Американецот обвинет за шпионажа од денеска станува правосилна

Слободен печат
Шеснаесетгодишната затворска казна за поранешниот американски маринец Пол Велан, кој во Русија е осуден за шпионажа, од денеска станува правосилна откако одбраната одлучи да не...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Американец се излекувал од корона, па му стигнала сметка од 1,1 милиони долари (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Мајкл Флор бил примен во болницата во Сиетл на 4 март и останал таму 62 дена. Во еден момент, тој бил толку близу до смртта...
Вести Свет

Американец лижел сладолед во маркет па го вратил во фрижидер: Доби затворска казна, а го удрија и по џебот

Слободен печат
Маж од Тексас кој се снимал како лиже сладолед и го враќа назад на полицата во маркет доби затворска казна од 30 дена. Снимката на...
Слајдер Хроника

Инцидент на скопскиот аеродром, пијан Американец нападнал полицајци

Слободен печат
Американски државјанин кој бил во алкохолизирана состојба нападнал еден вработен во обезбедувањето на скопскиот аеродром, како и неколку полицајци. Како што информираат од МВР, утрово...
Вести Свет

Американец запалил ЛГБТ знаме и добил 15 години затвор

Слободен печат
Еден човек е осуден на 15 години затвор поради палење на ЛГБТ знаме што било поставено на една црква во Ајова. Адолфо Мартинез беше прогласен...
Вести Свет

Размена на талибанци за Американец и Австралиец

Слободен печат
Претставници на талибанците изјавија за американски медиуми дека тројца талибанци затвореници ослободени од Кабул се на пат за Катар, каде ќе бидат разменети за американски...