• александар петровиќ

Светското кошаркарско првенство е доказ дека АБА лигата е спас за регионот

АБА Суперкупот во главниот град на Црна Гора собра осум екипи од регионот кои ќе се обидат да стигнат до трофејот, но и да влезат во најдобра можна форма пред почетокот на АБА лигата, Еврокупот, Евролигата.. Натпреварувањето со кое практично се отвора кошаркарската сезона беше повод во Подгорица да пристигнат голем број гости, а меѓу …

Светското кошаркарско првенство е доказ дека АБА лигата е спас за регионот Read More »