17.8 C
Скопје

Tag : афродизијак

Забава Магазин Магазин слајдер

Летни афродизијаци што докажуваат дека љубовта оди преку стомакот

Слободен печат
Достапни се насекаде особено во текот на летото, некои ни служат да се освежиме, а други пак се додаток на јадењето, но сите подеднакво делуваат...
Магазин Магазин слајдер Храна

Чоколадо: Афродизијак и здравје

Слободен Печат
Чоколадото е вкусно задоволство за моменти на уживање со пријателите.  Подарок за искажување љубов или слатка намирница која многумина ја нарекуваат афродизијак. Но, црното чоколадо...
Здравје Магазин

Храна со моќни афродизијачки својства

Слободен печат
Одреден тип на храна се употребува за различни медицински цели, за превенција или лекување на одредени болести, но има и храна која го зајакнува либидото....
Жена Магазин

Најдобриот афродизијак? Црвеното вино

Слободен печат
Кај жените, црвеното вино го зголемува протокот на крвта до ерогените зони што пак, доведува до зголемување на сексуалната желба. Кај мажите, црвеното вино не...
Еспресо Секс

Ефект на афродизијак: 5 овошја кои ќе се погрижат за вашиот сексуален живот

Слободен печат
Сакате нова енергија во својот сексуален живот? Тогаш во предиграта со партнерот изедете и чинија со овие 5 овошја. Многу витамини кои ги содржат овошјата...
Здравје Магазин

Силен афродизијак и чистач на организмот

Слободен печат
На јадењата им дава одлична арома, тој е здрав и нискокалоричен. Иако целерот денес се користи исклучиво како додаток во јадењата, до 17-тиот век тој...
Еспресо Секс

Храната како афродизијак: Ако не сакате да готвите голи, користете природни афродизијаци

Слободен печат
Авокадо Авокадото содржи големи количини витамин Е, кој му помага на телото во производство на хормоните тестостерон, прогестерон и естроген. Школки Освен што го зголемуваат...
Еспресо Секс

Најсилниот афродизијак: Ќе станете „љубовна машина“ кога ќе го изедете ова

Слободен печат
Помеѓу двајца луѓе сексуална привлечност или постои или не, но доколку ја има, можеме да ја засилите со афродизијаци, и тоа оние од храната. Еве...