1 C
Скопје

Tag : „Форбс“

Вести Некатегоризирано Свет Слајдер

Влегоа на листата со милијардери на „Форбс“: Од анти-ковид вакцина и оксиметри до империја

Слободен печат
Анти-ковид вакцините продуцираа нови милијардери, меѓу кои и лекари и научници, кои се вброени во листата на „Форбс“, пишуваат светските агенции. На неа има и...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Форбс“ ги преброи милијардерите: Првиот без своја волја ја внесе жена му на листата, креатор на видео-игра сега е побогат од Трамп

Слободен печат
Магазинот „Форбс“ ја објави својата 38. годишна листа на 400 најбогати Американци, кои имаат рекордна комбинирана нето вредност од 2,96 трилиони долари, објави „Курир.рс“. Дури...