• фк работнички

Работнички се засили со капитенот на шампионот Шкупи

Нов фудбалер на Работнички е Фати Исмаили. Тој доаѓа од редовите на актуелниот шампион Шкупи, каде ја носеше и капитенската лента. Исмаили треба да ја зголеми конкуренцијата во одбраната и треба да биде квалитетно засилување на стоперските позиции. Тој може да одговори и на левата бековска позиција. Тој денеска стави потпис на договорот и веќе …

Работнички се засили со капитенот на шампионот Шкупи Read More »