29 C
Скопје

Tag : филипче.

Вести Македонија Слајдер

Филипче: Младиот Иле полека заздравува, поддршка за решавање на проблемот со вработувањата на семејствотото на Верица

Слободен печат
 Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со семејството на Верица, младата девојка која трагично го загуби животот, а нејзиното семејство ги донираше органите...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Филипче за состојбата со коронавирусот

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче моментално држи прес-конференција за да извести за состојбата со коронавирусот во државата....
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Има доволна количина на тестови (ВИДЕО)

Слободен печат
Има доволна количина на тестови, близу 1.500 во овој момент, а има најава и за донација од илјада тестови и наша набавка за уште илјада...