• стевчо јакимовски

Јакимовски разочаран од резултатите, го призна поразот на изборите

Претседателскиот кандидат од коалицијата „Храбро за Македонија“ предводена од ГРОМ, Стевчо Јакимовски, го призна поразот на претседателските избори и ѝ посака среќа во вториот круг на кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска – Давкова. – Ја одржувам оваа прес-конференција со цел да го признаам поразот на овие претседателски избори и воедно да ѝ честитам …

Јакимовски разочаран од резултатите, го призна поразот на изборите Read More »