• скопско

Во сообраќајка во скопско Долно Соње повредени две девојки

Вчера во 15.45 часот на улицата „8″ во с.Долно Соње, скопско се случила сообраќајна незгода помеѓу две возила „голф”, едното управувано од Ќ.Б.(53) од село Св.Петка, скопско, а другото управувано од С.А.(21) од село Чифлик. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка, а со повреди се здобиле сопатничките А.Б.(22) и уште едно …

Во сообраќајка во скопско Долно Соње повредени две девојки Read More »