• ризик

Активни 20.250 случаи на заразени со ковид, ризикот од омикрон останува многу висок

Во текот на изминатите денови се бележат се поголем број на заразени лица со Ковид-19, што се должи на брзото ширење на новиот сој омикрон. Во моментов во земјава се активни 20.250 случаи на заразени лица, а според податоците на Светската здравствена организација во светот се дијагностицирани над 340 милиони заболени. Од СЗО предупредуваат дека …

Активни 20.250 случаи на заразени со ковид, ризикот од омикрон останува многу висок Read More »