• претседателски избори

ЕУ и ја честиташе победата на Клаудија Шејнбаум на претседателските избори во Мексико

Европската Унија и го честита „историскиот избор“ на Клаудија Шејнбаум за прва жена претседател на Мексико и ја поздравува силната приврзаност на мексиканскиот народ кон демократијата демонстрирана во текот на кампањата и на денот на општите избори во земјата, порача високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел во честитката упатена до …

ЕУ и ја честиташе победата на Клаудија Шејнбаум на претседателските избори во Мексико Read More »