• премиерлига

Одобрена продажбата на Њукасл: Една од летните желби е Кавани! (ФОТО)

Долг период се чекаше на одлуката, Премиер лигата го даде своето одобрение за продажба на Њукасл. Поранешниот газда на екипата, Мајк Ешли постигна договор со арапските инвеститори да го продадат клубот за 390 милиони евра. Се најавува дека нов шеф ќе биде саудискиот принц Мохамед Бин Салман, а официјалната одлука ќе следи најдоцна до крајот …

Одобрена продажбата на Њукасл: Една од летните желби е Кавани! (ФОТО) Read More »