• починат

Прв смртен случај во земјава на пациент вакциниран со две дози „Синофарм“

Пациентот на 62-годишна возраст кој вчера почина во Тетово како последица од компликации од коронавирусот, имал примено две дози од вакцината на Синофарм, потврдуваат официјално од Општата болница Тетово за „Слободен печат“. – Да, пациентот имал примено две дози вакцина. Вакциниран бил со Синофарм. Првата доза ја примил на 17 мај, а втората доза на седми …

Прв смртен случај во земјава на пациент вакциниран со две дози „Синофарм“ Read More »