• полиција

Казнети 133 брзи возачи

Полицијата во текот на вчерашниот ден санкционира 133 возачи кои возеле над пропишаната брзина. Како што информираат од МВР, од нив две возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 64 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 69 надвор од населено место. „Сообраќајните контроли продолжуваат и во …

Казнети 133 брзи возачи Read More »