• победа

2МФЛ: Слога Виница „четири од четири“, Вардар водеше, па загуби од Велешта

Денеска во четвртото коло од Втората македонска лига – Запад составот на Вардар го претрпе и вториот пораз овојпат на гостувањето кај Велешта со 2:1. После првото полувреме водеше Вардар со голот на Николов, а пресвртот се случи во вториот дел кога домаќините стрелаа преку Даути и Лена за прва победа на Велешта сезонава. Кораби …

2МФЛ: Слога Виница „четири од четири“, Вардар водеше, па загуби од Велешта Read More »