• кошарка

Да се обели образот во мечот со Украина

Македонија денеска во Скопје игра меч со Украина за да го обели образот колку-толку по катастрофалните квалификации за СП 2023 во кои во пет кола ниеднаш не дојдовме ни близу до победа. Високиот пораз на црвено-жолтите од Шпанија во Сарагоса (80-44) комбиниран со победата на Украина над Грузија (79-66) во мечевите од петто коло, не …

Да се обели образот во мечот со Украина Read More »