• контроли

151 санкционирани возачи во Скопје, 35 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 151 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 35 санкции, 16 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за технички неисправни возила во јавниот превоз. „Изречени …

151 санкционирани возачи во Скопје, 35 за брзо возење Read More »