12.8 C
Скопје

Tag : imunitet

Вести Свет

Вакцината Спутник V штити најмалку девет месеци

Слободен печат
Директорот на Рускиот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар Гинзбург изјави дека е докажано оти вакцината Спутник V против Ковид-19 обезбедува имунитет најмалку...