• брза помош

Тешко повреден 69-годишен маж кој удрил во паркиран „голф“ и трактор во Злетово

Шеесет и деветгодишен маж е тешко повреден откако удрил во паркиран „голф“ и трактор во Злетово. „Вчера во СВР Штип било пријавено дека во 11.00 часот на улица „Македонија“ во Злетово, патничко возило „фиат пунто“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 69-годишниот Т.М., удрило во паркирано патничко возило „фолксваген голф“ со пробиштипски регистарски ознаки, сопственост …

Тешко повреден 69-годишен маж кој удрил во паркиран „голф“ и трактор во Злетово Read More »