• алијанса за албанците

„Отровни стрели“ меѓу поранешните партнери: Се скараа ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса

Сѐ поизвесно е дека Алијансата за Албанците, како што се најавуваше со недели наназад, ќе ѝ се приклучи на актуелната влада, а како што се доближува очекуваниот исход од преговорите со владејачките партии, се разжестија препукувањата меѓу опозициската ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот поранешен коалициски партнер – АА. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, изрази разочарување од лидерот …

„Отровни стрели“ меѓу поранешните партнери: Се скараа ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса Read More »