Суспендиран безобразниот полицаец

Суспендиран е затворски полицаец, кој во зградата на обвинителството за организиран криминал кон медиумите недолично се однесуваше.

Одлуката за суспензија денеска експресно ја донел директорот на истражниот затвор „Скопје“.

– Некултурниот затворски стражар е суспендиран од работа и против него ќе биде покрената дисциплинска постапка – велат за „Слободен печат“ од затворската управа.

СРАМОТА Полицаец „им го покажа“ на медиумите (ВИДЕО)

Прочитајте и...  АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Прочитај повеќе

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат

Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Слободен печат

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат