7.1 C
Скопје

Суспендиран безобразниот полицаец

Суспендиран е затворски полицаец, кој во зградата на обвинителството за организиран криминал кон медиумите недолично се однесуваше.

Одлуката за суспензија денеска експресно ја донел директорот на истражниот затвор „Скопје“.

– Некултурниот затворски стражар е суспендиран од работа и против него ќе биде покрената дисциплинска постапка – велат за „Слободен печат“ од затворската управа.

СРАМОТА Полицаец „им го покажа“ на медиумите (ВИДЕО)

Прочитајте и...  Поднесено обвинение за неколку кражби на велосипеди во Скопје

Поврзани вести

Три лица осомничени за разбојништвото во Теарце на 22 ноември

Слободен печат

Кривична пријава за седум лица за трговија со дрога

Слободен печат

Притвор за осомничено лице за недозволена трговија со марихуана

Слободен печат

Гостиварец на бензиска пумпа плаќал со фалсификувани пари

Слободен печат

Тешко ранет битолчанец, го застрелал пријателот со кој ловел

Слободен печат

Осуденик почина во затвор

Слободен печат

Остави Коментар