Страшна сообраќајка во Скопје, BMW се заби во таксист (ФОТО)

Пред половина час на булеварот „Борис Трајковски“ кај Усје се случи страшна сообраќајна несреќа во која, како што дознаваме, повредено е едно лице и истото е пренесено во болница. Според нашите сознанија, возачот на смачканиот автомобил марка BMW бил пијан и директно се судрил во такси возило.

Повеќе информации во текот на денешниот ден.

Фото: Драган Митрески
Фото: Драган Митрески

 

Прочитајте и...  Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат