7 C
Скопје

Стоичков има свој рецепт во борбата против коронавирусот

Поранешниот играч на Барселона живее во Мајами (САД), но не ги менува навиките кога е во прашање здравјето.

Заедно со препораките, секако многу е важно да се има силен имунитет, а овој период тоа го прави еден од најдобрите фудбалери во историјата на бугарскиот фудбал.

Христов Стоичков исто така свесен дека светот се наоѓа во тешки времиња поради епидемијата на коронавирусот, и дека многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати.

Стоичков има свој рецепт во борбата против коронавирусот, односно тој оди по рецептот на својата баба.

Поранешниот играч на Барселона живее во Мајами (САД), но не ги менува навиките кога е во прашање здравјето.

– Јадам многу лук и кромид, пијам топла вода, и долго време стојам под туш со топла вода за да се заштитам од овој вирус.

Прочитајте и...  Египет денеска почна со вакцинација против коронавирус со кинеската вакцина на Синофарм

Живеам со мојата сопруга и со мојата свекрва која има 80 години и токму за неа најмногу се грижиме затоа што коронавирусот главно ги напаѓа постарите луѓе.

Мојата ќерка живее во близина и една недела не сум го видел мојот внук, но не можеме да ризикуваме. Тоа е болест која се пренесува многу лесно – се зборовите на Стоичков.

Поврзани вести

Капитенот Лазаров со поддрша за Мукаетов: Под неговот водство се изградивме како сериозна федерација

Слободен печат

Катар играше за Хрватска, Шпанците ја растурија Унгарија

Слободен печат

Во Москва сепак не е уапсен славниот фудбалер: Не сум единствениот Даниел Агер на светот

Слободен печат

Капитенот на Аталанта се сели во Севиља

Слободен печат

ЖФК Љуботен ги претстави шесте засилувања со кои ќе брка пласман во Европа

МИА Агенција

Џудо федерацијата на Македонија објави дека на уапсениот тренер обвинет за силување на малолетнички пред една година му е одземена лиценцата

Слободен печат

Остави Коментар