Ставрев ќе ја дели правдата помеѓу Динамо Киев и Малме

Ставрев ја доби честа на отворањето на сезоната во Евро куповите да ја дели правдата на еден од најинтересните дуели во Лигата на Европа помеѓу Динамо Киев и Малме.

Помошници на Ставрев ќе му бидат Марјан Кировски и Дејан Костадинов, додека четврти судија ќе биде Димитар Мечкаровски.

Дуелот меѓу Динамо и Малме ќе се одигра во четврток на Олимпискиот стадион во Киев, а стартот е закажан за 18.55 часот.

Прочитајте и...  Пеп Гвардиола „нацрта“ како одржа час по фудбал на „Сантијаго Бернабеу“

Прочитај повеќе

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Крај во Лига Европа за Ристовски и Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзи лекции во Дубаи: Дали Ѓоковиќ го игра најдобриот тенис во кариерата!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт: Две години бев во инвалидска количка, а сега играм за Барселона!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алексиќ постигна ЕВРОГОЛ: Голманот на Спортинг не знаеше што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ сигурен на тронот барем до „Индијан Велс“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Слободен печат

Дали коронавирусот ќе го одложи и традиционалното „Ел Класико“?

Слободен печат

Вернер ги одби Јунајтед и Барса, го чекаат Ливерпул и Клоп!? (ФОТО)

Слободен печат

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен печат