Tag : динамо киев

Спорт Фудбал

ПАОК ја остави Бенфика без Лига на шампиони (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тим приреди изненадување со победата над фаворизираниот португалски тим, а пласман во плеј-офот обезбедија уште и екипите на Динамо Киев и Гент. Сите голови...
Спорт Фудбал

Ништо од трансфер на Младеновски во Динамо Киев

Слободен печат
Како што информира „Динамоманија“, младиот македонски фудбалер не успеа да дојде до договор со украинскиот фудбалски гигант. Марио Младеновски во пробата играше во еден од...
Спорт Фудбал

Младеновски го напушти Вардар и замина на проба во Динамо Киев

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец, Марио Младеновски, ќе се обиде кариерата да ја предолжи во редовите на украинскиот Динамо Киев. Тој треба да одигра неколку контролни натпревари за...
Спорт Фудбал

ПРЕСВРТ: Луческу не се предава, веќе е на пат за Киев

Слободен печат
Романскиот новинар Емануел Росу објави дека агентот на Мирчеа Луческу изјавил дека неговиот клиент е во авион и лета кон Киев. Исто така агентот изјави...
Спорт Фудбал

Навивачите за само четири дена го избркаа Луческу од Динамо Киев

Слободен печат
Славниот романски тренер Мирчеа Луческу по само четири дена си замина од клупата на Динамо Киев. Оваа вест можеби ќе беше изненадување за остатокот од...
Спорт Фудбал

Легендарниот тренер на Шахтјор изврши предавство, седна на клупата на Динамо Киев и веднаш „доби“ јамка за бесење

Слободен печат
Мирчеа Луческу од денеска и официјално е тренер на Динамо Киев. Украинскиот тим објави дека е потпишан двегодишен договор, а оваа одлука да се ангажира...
Спорт Фудбал

Динамо Киев пресилен за Вардарци

Слободен печат
Вардар го претрпе и вториот пораз за време на подготовките во Анталија, Турција. Овој пат подобар од „црвено-црните“ беше украинскиот Динамо Киев кој славеше со...
Спорт Фудбал

Вардар ќе тестира против Црвена звезда и Динамо Киев!

Слободен печат
Црвена звезда официјално своите зимски подготовки ќе ги започне на 10 јануари 2020 година кога играчите предводени од новиот тренер Дејан Станковиќ ќе го имаат...
Спорт Фудбал

Ставрев ќе ја дели правдата помеѓу Динамо Киев и Малме

Слободен печат
Ставрев ја доби честа на отворањето на сезоната во Евро куповите да ја дели правдата на еден од најинтересните дуели во Лигата на Европа помеѓу...