Стартува пријавувањето за „Скопје трча 10К“ – Слободен печат
СпортФудбал

Стартува пријавувањето за „Скопје трча 10К“

Исто како и претходно, на агендата се две трки и тоа трката на 10 километри и штафетната трка од два пати по 5 километри.

Од денеска стартува пријавувањето за трката „Skopje Run 10K” која ќе се одржи на 6 октомври. Тие кои ќе се пријават во текот на денешниот и утрешниот ден ќе може да го одберат својот стартен број.

За повеќе информации за „Skopje Run 10K” посетете ги официјалните канали за комуникација: http://www.skopje.Run и https://www.facebook.com/SkopjeRun.

Онлајн пријавувањето ќе биде активирано и кај партнерот за пријавување www.smartrace.club.

Секој учесник ќе може како дополнителен продукт да купи и dry fit маица со логото на трката, а 100 денари од секоја продадена маица ќе одат во хуманитарни цели.

„Skopje Run 10K” веќе втора година е дел од календарот на Атлетската федерација (АФМ) и Европската Атлетска Асоцијација (ЕАА). Повеќе информации ТУКА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close