Станала клон на својот починат брат: Шокантни фотографии од сестрата на Мајкл Џексон (ФОТО)

Ла Тоја Џексон (63), сестра на починатиот крал на попот Мајкл Џексон по бројните операции стана клон на нејзиниот брат.

Ла Тоја беше сликана на пат кон еден салон за убавина во Лос Анџелес, а во јавноста се појави со шминка и огромен шешир.

профимедиа

Многумина се шокирани од нејзиното изобличено лице, кое како што коментираат, е упропастено поради премногу пластични операции.

Ла Тоја важеше за вистинска убавица, а сега на неа, како што многумина коментираа, се препознатливи само темните очи и насмевката.

Кариерата ја започна на телевизија, учествувајќи во многу емисии, а подоцна објави и неколку албуми и се занимаваше и со танц.

профимедиа

Животот воопшто не ја мазел Ла Тоја, таа и Мајкл немале многу добар татко, па така тој како монструм ја тепал и злоставувал. Тој сите свои деца ги тепал, малтретирал, принудувал да вежбаат, пејат и танцуваат цел ден и цела ноќ. А некои дури и ги силувал, меѓу кои и Ла Тоја.

Прочитајте и...  Кога не можеме да пееме, тогаш ќе се сликаме: Фолк-пејачката Татијана Стефановска ги изненади обожавателите! (ФОТО)

Ла Тоја беше во брак со починатиот Џек Гордон со кој исто така немала убав живот, често била тепана, малтретирана, силувана а и биле забранети и контактите со семејството.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат