Совршен фустан за претстојните летни денови: Го носи и Пипа Мидлтон (ФОТО)

Ова е класично безвременско парче облека во кое не треба да ви биде жал да инвестирате пари.

Но, доколку не сакате да ги следите модните трендови, тогаш овој фустан е must-have за вас.

Овој летен примерок на фустан го обожува и сестрата на војвотката од Кембриџ, Пипа Мидлтон, а станува збор за англиски крој.

profimedia

Освен што изгледа прекрасно и приклдно за врелите летни денови, во овој фустан никогаш нема да ви биде претопло токму поради материјалот од кој е изработен.

Иако познатите дизајнери повеќе пати ги претставија своите фустани од овој тип, сепак и сосема непознатите марки и најобичните продавници за облека имаат достојни замени па нема да морате да трошите премногу пари.

Сјајно е и тоа што овој фустан доаѓа во разни бои и должини па сигурни сме дека ќе го пронајдете својот идеален примерок.

Прочитајте и...  Сашко Коцев на Бубамара: Како да те Кики моја, како да те Фрики моја… (ФОТО)

Прочитај повеќе

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Слободен печат

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скрши стапалото додека танцуваше

Слободен печат