Солена торта на италијански начин (ВИДЕО)

Подгответе солена торта со компири на италијански начин.

За подготовка на ова вкусно јадење не ви се потребни особени кулинарски вештини, а ќе добиете навистина вкусен и несекојдневен ручек, потребно е само да ги следите инструкциите од видеото и ќе имате совршен оброк!

Погледнете…

Прочитајте и...  ВИДЕО: Скромно - Мајкл Китон тврди дека тој бил најдобриот Бетмен

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Еве зошто треба да јадете кајсии: Погледнете што се случува во вашето тело ако се на вашето мени!

Васко Спасоски

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар