Tag : компири

Вести Свет

Американските трупи во Сирија нападнати со компири (ВИДЕО)

МИА агенција
Жителите на Камишли фрлаа компири на американските војници додека минуваа низ тој сириски град каде живеат повеќето Курди. Како што пренесуваат светските агенции, војниците од...
Вести Ви Препорачуваме Магазин

ИДЕ ЗИМА, НЕВЗАТ БЕЈТА сам си копа компири во нива (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот градоначалник на Гостивар и актуелен подпретседател на ДУИ, Невзат Бејта, никогаш не криел дека е љубител на природата. Но, со последната слика објавена на...
Останатo Спорт

Новак наместо да игра на Лејвер Куп, собира компири

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ најави дека до крајот на месецот ќе одмора од тениските активности и одлучи слободното време да го помине во родната Србија. Тој слободното...
Еспресо Храна

Солена торта на италијански начин (ВИДЕО)

Слободен печат
Подгответе солена торта со компири на италијански начин. За подготовка на ова вкусно јадење не ви се потребни особени кулинарски вештини, а ќе добиете навистина...
Вести Економија

Бектеши: Штетата од косовската забрана за увоз на компири и мед е речиси нула

Слободен печат
Нема да претрпиме речиси никаква штета од забраната за увоз на компири и мед од земјава во Косово, а наметнатата бариера нема да има никакво...
Вести Економија

Бектеши: Очекувам Косово наскоро да ја повлече одлуката

Слободен печат
Министерот за економија, Крешник Бектеши во писмо до неговиот косовски колега, Ендрит Шаља наведе дека очекува во текот на овие работни денови Косово да ја...
Ви Препорачуваме Колумни

Ние вам Морина, вие нам – РАМПА

Љубиша Николовски
Ооо Косовари. Откако станавте држава само со рампи ли ќе ја чувате. Рампа Горе, рампа Долу. Рампа за земјоделски производи, рампа за луѓе. Не знам...
Вести Економија

Косово воведе забрана на увоз на компири и мед од Македонија

МИА агенција
Министерот за трговија и индустрија во Владата во оставка на Косово Ендрит Шаља денеска наложи забрана на увозот на компири и мед од Северна Македонија,...
Еспресо Храна

Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Пробајте, сигурни сме дека ќе ви се допаднат… Состојки: 3 поголеми компири, 3 лажици презла, 1-2 јајца, сол, магдонос, малку црвен пипер, 3 чешниња лук,...