Со овој тип мажи оргазмите се најдобри!

И покрај различните теории за женското задоволство, не е важна техниката или големината, туку една физичка и навидум неважна особина која јасно има еволутивни корени.

Постојат многу фактори кои влијаат врз тоа дали жената ќе има оргазам или не – од чувство на опуштеноst во сопственото тело, љубовнички вештини на партнерот до големина на неговиот полов орган, но има и други физички фактори кои можат да предвидат дали таа ќе биде „задоволна“ со него .

Големата студија заснована на хетеросексуални жени кои се во стабилни односи со времетраење од повеќе од шест месеци, покажа кои фактори се поврзани со поголема веројатност за оргазам со партнерот. Од психолошките, се издвојуваат два најважни- неговата самодоверба и висината на приходот. Психолозите ова го објаснуваат преку призмата на т.н. алфа мажи, па жените несвесно ги перцепираат мажите со повисоки примања од нив, но и висока самодоверба, како мажествени и пожелни.

Прочитајте и...  Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Освен тоа, оргазмот е во силна корелација со тоа колку мажот е физички привлечен за неговата партнерка, а на големо изненадување и со еден физички атрибут – ширината на неговите раменици. Иако звучи малку бизарно, не е баш така, објаснуваат стручњаците. Имено, ширината на рамениците се поврзува со зголемениот тестостерон и биолошката предодреденост. За оние кои не се родени со генетска предиспозиција за широки раменици, вежбањето е секако добра идеја, советуваат стручњаците.

Прочитај повеќе

Три најдобри книги кои мора да ги прочитате: Го промениjа животот на илјадници жени!

Слободен печат

Од три врски доби три деца: Актерката Кејт Хадсон се надева дека ќе има уште прилики да раѓа деца! (ФОТО)

Слободен печат

Чудотворна билка што неправедно ја занемаруваме, а лекува многу заболувања

Слободен печат

Меланија Трамп ги изненади сите со невообичаениот моден избор! (ФОТО)

Слободен печат

Кејт Мидлтон има важен совет за сите родители: Уживајте во едноставните работи со вашите деца

слободен печат

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Михаило Донев

Остави Коментар

пет − 2 =

Прочитај повеќе

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Слободен Печат

Науката има доказ дека младоликите луѓе се поинтелегентни од другите, еве и зошто

Слободен печат

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

слободен печат

Направете совршени макаронс колаченца (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Човечкиот Кен се оперира за да стане Барби

Слободен печат

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат