1.1 C
Скопје

Слон „полуде“ од среќа кога повторно го виде својот пензиониран неговател! (ВИДЕО)

Слоницата Али во зоолошката градина во тајванскиот град Каосиунг, не можеше да ја сокрие својата среќа кога повторно го виде својот старател, кој се пензионираше во 2018 година.

Чеунг (64) се грижел за Али скоро 40 години.

Али пристигнала во зоолошката градина кога имала само пет години и уште тогаш го запознала својот негувател. Поради нивната посебна врска, луѓето негувателот го нарекувале таткото на Чеунг Али.

Тој работел таму од 1979 година, а се пензионирал пред две години, а Али доби нов старател.

Откако не се виделе две години, Чеунг решил повторно да го посети својот пријател и на нејзината среќа и немаше крај. Погледнете како изгледаше трогателна средба.

Прочитајте и...  Силвестер Сталоне го продава својот луксузен имот за 130 милиони долари

Поврзани вести

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Слободен печат

Редок камен со необична сличност со „Cookie Monster“ со вредност од 10.000 долари

Слободен Печат

Лидија Вукичевиќ за Риалда Кадриќ: „Таа беше прекрасна и ведра личност“

Слободен печат

Остави Коментар