„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ НА ТАБАНОВЦЕ: Граѓаните задоволни од „One Stop Shop“, полицајците ненавежбани (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонијаСлободна ТВ

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ НА ТАБАНОВЦЕ: Граѓаните задоволни од „One Stop Shop“, полицајците ненавежбани (ВИДЕО)

Нашата екипа ги праша граѓаните кои ги затекнавме на граничниот премин, дали се задоволни од „One Stop Shop“

„Слободен печат“ денеска беше на ГП Табановце каде од вчера почна да се применува заедничкото управување со границата меѓу Македонија и Србија, „One Stop Shop“. Од МВР велат дека тоа е во интерес на граѓаните и дека резултатите од овој концепт се веќе видливи. Македонија, како што потенцира портпаролот на МВР, Тони Ангеловски, веќе е во преговори и со Албанија за воведување „One Stop Shop“ на граничниот премин Ќафасан.

Нашата екипа ги праша граѓаните кои ги затекнавме на граничниот премин, дали се задоволни од „One Stop Shop“. Погледнете ги нивните одговори:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close