Сити броеше до осум, Агуеро во „клубот 100“ (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во Премиер лигата го отвори резултатот уште во првата минута преку Давид Силва. Серхио Агуеро веќе во седмата реализираше пенал постигнувајќи го 100 гол во најсилната англиска фудбалска лига на „Етихад”.

До крајот на првото полувреме, поточно до 18 минута „граѓаните“ постигнаа уште три гола преку Ријад Марез, Бернанрдо Силва и Николас Отаменди.

Во вториот дел домаќините погодија преку Б. Силва двапати и Кевин Де Брујн за поставување на конечниот епилог (8:0).

Ова не е највисока победа на еден тим во англиската Премиер лига, во далечната 1995 година, Манчестер јунајтед го совлада Ипсвич со рекордни 9:0.

Претходно саботната програма беше отворена со дуелот помеѓу екипите на Лестер и Тотенхем.

Прочитајте и...  Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Прочитај повеќе

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат