Си замина и тој: Почина Зоран Попара од хит-серијата „Среќни луѓе“ (ВИДЕО)

Телевизискиот и театарски актер, писател и афористичар Зоран Ранкиќ почина на 85 години во Белград по долго и тешко боледување, јавуваат српските медиуми.

Во јавноста најмногу ќе остане запаметен како Никола Калабиќ од серијата „Последен чин“ и познатиот Попара од хит серијата „Среќни луѓе“.

Фото: Принтскрин

Актерот, како што јавува РТС, пред десетина дена доживеал тежок мозочен удар, а имал и други здравствени проблеми.

Ранкиќ се остварил во бројни улоги во филмови и театарски претстави.

Прочитајте и...  Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Дали Турција ќе стане новата Италија?

Слободен печат

Дали е сигурно да се носи хируршка маска повеќепати и на кој начин да ја исперете платнената?

Слободен печат

Како да се „потроши“ Филипче

Сашо Орданоски

Порака на италијанските социјални мрежи: Благодариме што не напуштивте, но заборавивте дека вирусот не знае за граници (ВИДЕО)

Слободен печат

Граѓаните загрижени, ретко кој го забележа снежното Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Започнува ерата на деглобализација и локализација, Кина станува сè подоминантна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белгијка (90) одбила респиратор па починала: Чувајте го за некој помлад, јас имав добар живот

Слободен печат

Нема шегување со коронавирусот на 1. април: Овие земји ги казнуваат шегобијците

Слободен печат

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 5 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Дури 59% од заразените пријавиле еден ист симптом на коронавирусот без оглед на тежината на клиничката слика

Слободен печат

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат.

Полудиктатури, вонредна состојба и полициски час- Како Балканот се бори против коронавирусот

Дејан Андоновиќ