Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо - Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Домаќинот на Европското првенство во ватерполо, Унгарија е вториот финалист откако во полуфиналето ја совлада Црна Гора со 10:8.

Во големото финале во недела (19 ч.) ќе играат селекциите на Унгарија и Шпанија, додека во натпреварот за бронзениот медал ќе играат Црна Гора и Хрватска.

Ватерполистиите на Црна Гора иако загубија во полуфиналето, сепак имаат причини за задоволство бидејќи обезбедија пласман на Олимписките игри во Токио.

Во првото полуфинале, Шпанија со 9:8 ја совлада Хрватска, откако на 30 секунди до крајот Алберто Мунариз донесе недостижна предност од два гола (9:7).

Прочитајте и...  Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Прочитај повеќе

ЛШ: Мурињо без „напад“ на Лајпциг, Аталанта домаќин на Валенсија!

Слободен печат

ХАЛАНД КАКО БОЛТ: Норвежанецот претрча 60 метри за 6,64 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар

12 − 8 =

Прочитај повеќе

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат