Шампионот Вардар поразен од битолски Пелистер

Уште од претходно се знаеше дека Вардар ја одбрани шампионската титула, па последните мечеви се само рутина и секако шанса за помладите да добијат поголема минутажа.

Тренерот Парондо ги чува најдобрите пред она вистинското што следува за точно една недела на ракометниот Фајнал фор турнир во Келн и борбата за трофејот во Лигата на шампионите.

Прв стрелец на денешната средба во битолскиот клуб беше Борјан Маџовски со осум постигнати голови, следен од Милан Поповиќ и Никола Ивановски кои имаа по пет.

За домаќините од стандардните единствено беше голманот Халифа Гедбан, Марко Мишевски запиша шест погодоци, еден помалку Давид Ставревски.

После завршувањето на Ф4 турнирот во Германија, Вардарци ќе го имаат својот последен меч во домашното првенство на гостувањето кај Металург.

Прочитајте и...  Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Прочитај повеќе

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски