Tag : пелистер

Спорт Фудбал

„Романтичарите“ против Македонија ЃП, Пелистер, Шкендија..!

Слободен печат
Работнички го подготви планот за пријателски натпревари во текот на летните подготовки. В сабота, ден пред заминување на седумдневни подготовки во Охрид, тимот на Ратко...
Ракомет Спорт

И на 18 години феноменалниот Лазаров ги „кинеше“ мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите ракометари во Македонија дефинитивно исто така ќе биде запишан и во листата најдобри десни бекови во светот. Вистинска „гол-машина“, не се откажува...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат
Актуелниот шампион МЗТ Скопје им се врати на победите во домашниот шампионат откако во минатото коло загуби од Гостивар. „Металците“ како гости со 60:73 го...
Кошарка Спорт

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат
Во рамките од 12. коло во Првата македонска кошаркарска лига составот на Работнички со 77:72 триумфираше над Куманово. Љ. Младеновски имаше одлична прва четвртина, која...
Кошарка Спорт

Суперлига: МЗТ едвај со Пелистер, непријатно изненаден Работнички!

Слободен печат
Денеска се одиграа три натпревари петтото коло во најсилната македонска кошаркарска лига, со едно големо изненадување кое го направи ФМП Академија. Бранителот на титулата МЗТ...
Спорт Фудбал

Шкендија го елиминираше Вардар, Работнички барем „гази“ во Купот!

Слободен печат
Првиот меч заврши без победник 2:2, а на денешната пресметка еден погодок им беше доволен на „црвено-црните“ од Тетово да го обезбедат пласманот во четвртфиналето....
Хроника

Повреден планинар на Пелистер

Горан Наумовски
Дваесет и шест годишниот К.М. од Битола е планинарот кој е повреден вчера додека се искачувал на Пелистер. Според официјалните податоци од МВР, К.М. се...
Ракомет Спорт

Битола живее за нова историска победа во ЛШ

Слободен печат
Денеска од 17.00 часот во салата „Боро Чурлевски“ екипата на Еурофарм Работник ќе го игра четвртиот натпревар од групата „Ц“ во ракометната Лига на шампионите,...
Кошарка Спорт

Фаворитите според планот, МЗТ Скопје едвај против Кожув!

Слободен печат
Бранителот на титулата МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваше одбраната на титулата, во Гевгелија славше минимално против Кожув со 76:78. За гевгеличани доминираше Пејн...
Ракомет Спорт

Официјално: Советот изгласа, Битола го доби Еурофарм Пелистер!

Слободен печат
Денеска на вонредна седница Советот на Општина Битола го изгласа договорот на акциите за ракометниот клуб Пелистер од страна на компанијата Еурофарм. Се најавуваше од...