• пелистер

Пелистер е пресилен за Вардар, Феникс 2010 ја потврди фаворитската улога против Охрид

Две четвртини во кои постигнаа 30 и повеќе поени, и уште две кои беа блиску до таа граница, им беа повеќе од доволни на кошакарите на Пелистер да го одработат, и над своите очекувања, дуелот со екипата на Вардар (116:74) во Првата лига. За битолската екипа доминираше македонскиот репрезентативец Маслинко со 26 поени, девет скокови …

Пелистер е пресилен за Вардар, Феникс 2010 ја потврди фаворитската улога против Охрид Read More »