Сетиен: Лаутаро може да биде многу добар играч на Барса

– Има четири или пет играчи кои играат на неговата позиција кои се извонредни – вели тренерот на каталонскиот клуб за „БЕИН Спортс“.

Кике Сетиен призна дека напаѓачот на Интер може да покаже многу добри перформанси во неговата Барселона.

Каталонскиот клуб и натаму се поврзува со Лаутаро Мартинез кој би можел да му биде биде соиграч на репрезентативниот колега од Аргентина, Лионел Меси.

Има четири или пет играчи кои играат на неговата позиција кои се извонредни и дека некој од нив го има она што е потребно за да игра за Барселона.

Во врска со овој играч, тој може да биде многу добар во овој тим, како и другите кои можат да бидат на негово ниво – рече Сетиен за „БЕИН Спортс“.

Моментно во офанзивниот дел Барса ги има Антоан Гризман, Лионел Меси, Усман Дембеле, Луис Суарез и данскиот интернационалец Мартин Брајтвајт.

Прочитајте и...  ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Прочитај повеќе

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат