Сестра ѝ го „фати“, Карачиќ, а таа Германецот Дисингер! (ФОТО)

Една од најубавите Македонки, манекенката Марија Андоновска е во љубовна врска со ракометарот на РК Вардар, Кристијан Десингер.

 

View this post on Instagram

 

Champions League Winner 2019 🏆🔴⚫️ @rkvardar @ehfcl 📸 © EHF / Heimken, Hocevar, Lämmerhirt, Stadler

A post shared by Christian Dissinger (@christiandissinger) on

Парот е од неодамна заедно, а Андоновска денеска преку нејзиниот профил на Инстаграм ја обелодени нивната врска со заедничка фотографија.

Фото: Инстаграм

– Среќен роденден за мојот број 1. Ти благодарам што си моја личност – пишува како коментар на фотографијата.

Инаку сестрата на Марија, Душица Андоновска е во љубовна врска со поранешниот ракометар на РК Вардар, Игор Карачиќ.

 

Прочитајте и...  Раст на прометот на индустријана во мај во однос на претходниот месец

Прочитај повеќе

Раст на прометот на индустријана во мај во однос на претходниот месец

Слободен печат

Бајрамовска- Мустафа: Сите прекршувања на избирачкото право да се пријават кај Народиот правобранител (ВИДЕО)

Слободен печат

Спасовски на Свечено собрание на ДПТ: Едно општество за сите и европска држава се сигурност за сите

МИА Агенција

Спасовски: Ние се грижиме за потребите на луѓето, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се опција

Слободен печат

Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе! – 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година (ВИДЕО)

Слободен печат

Најубавите цитати од Марк Твен кои веднаш ќе ви го подобрат расположението: Подобро е да молчиш и да те сметаат за будала, отколку да прозбориш и така да го отстраниш секој сомнеж

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бензема би можел да заврши зад решетки!?

Слободен печат

Касами: Различни партии се соединивме за иднината на европска Македонија

Слободен печат

Едноставен рецепт: Направете си сами сок од праски

Теодора Циклевска

Раста во раце ја држи ќерка му (2), а позади него се гледа џоинтот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Австрија дозволи сексуални услуги, но препорача ограничен физички контакт

Слободен печат

Две познати српски пејачки позитивни на коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски