Се урна едрилица, едно лице е повредено

Едрилицата што полета од аеродромот Урија кај Приедор падна вечерта кај Аеродромската населба, а полицијата и Службата за итни случаи се на терен.

Според неофицијални информации, во авионот имало две лица, од кои едното е полесно повредено, пишува Срна.

Фото: Срна

Видео на денот