Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Од вечерва, па во следните 14 дена, таа ќе биде во посебно одделение, кое во затворот функционира од март, како заштита од ковид-19.

На Фејсбук се појави видео од спроведувањето на екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Јанкулоска денес попладне беше спроведена во затворот „Идризово” каде ќе ја отслужува казната затвор од четири години затвор од случајот познат како “Тенк” кој се однесуваше за незаконската набавка на владиниот блиндиран “мерцедес” вреден 600.000 евра.

Од вечерва, па во следните 14 дена, таа ќе биде во посебно одделение, кое во затворот функционира од март, како заштита од ковид-19. Потоа ќе се смести во едно од трите одделенија, во зависност од проценката на стручниот тим.

Јанкулоска е осудена за кривично дело злоупотреба на службената положба и овластувањата.

На Јанкулоска и се суди и за незаконско прислушување во предметот „Таргет-Тврдина“ и во аферата „Титаник“.

Прочитајте и...  Сенатот во понеделник ќе гласа за потврдување на судијата Барет

Откако Јанкулоска беше спроведена во затворот „Идризово“, со реакција се јавија од ВМРО-ДПМНЕ.

-Гордана Јанкуловска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Заев. Јанкуловска оди во затвор за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и неговата мафија и во исто време кога истата таа власт троши над 8 милиони евра за купување на нови службени возила- вели опозицијата.

Јанкуловска во Идризово

Гордана Јанкуловска пристигна во затворот Идризово

Publiée par Seir sur Lundi 28 septembre 2020

Поврзани вести

Од што заболуваат американските дипломати во Русија и Куба? Сè започнува со губење на слухот

Уште еден велешанец ја загуби битката со коронавирусот

Слободен печат

Детали: Волонтерот кој умре на тестирањето на Оксфорд вакцината, примил друга вакцина

Слободен печат

Алиев: Азербејџан презеде контрола над 22 места во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Рамадани: Изјавата на Каракачанов е сериозна, но и апсурдна

Слободен печат

Нагорно Карабах останува воена зона: Турција е подготвена да испрати војска во Азербејџан

Слободен печат

Остави Коментар