Се мажи српската водителка Деа Ѓурѓевиќ!

После ужасната несреќа следуваат убави денови…

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, на која пред неколку месеци автобус и ја откина раката, со години е во складна врска со 20 години постариот колега Младен Мијатовиќ, а парот во недела ќе се венча пред семејството и најблиските пријатели, дознава српски „Ало!“.

Како што наведува извор близок на водителката, Деа судбоносното „да“ ќе го изговори два дена по нејзиниот роденден и со спектакуларна прослава во ресторан во Белград ќе ја крунисаат љубовта и ќе го прослават заедничкиот живот.

– Деа и Младен сфатија дека нема потреба да чекаат со венчавката и пред два месеци дојдоа на идеја дека би можеле да се венчаат на роденденот на Деа. По нејзината несреќа, сфатија колку се сакаат и колку нивната љубов е вистинска и дека не постои ниту една причина да го одложуваат бракот. На Деа предлогот на Младен во врска со венчавката исклучително и се допадна, после што почнаа до детали да организираат двојно славење, нејзиниот роденден и венчавката, како и на пријателите и семејствата да им ги соопштуваат убавите вести – раскажал изворот и открил дека Мијатовиќ не прашува колку чини, само неговата избраничка да биде среќна.

принтскрин

Изворот открил дека голема желба на Деа и било на нејзината свадба да пее Шако Полумента, бидејќи ги обожава неговите балади, при што таа лично го поканила, а тој со задоволство прифатил.

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат