Се крои „трио од соништата“: Лејкерси со шампионски амбиции и во 2021 година!

После освојувањето на титулата, Лејкерси веќе размислуваат за наредната сезона, а според американските медиуми, на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, како трета голема ѕвезда во составот би требало да им се придружи Дерек Роуз, кој е моментно член на Детроит Пистонс.

Одредени НБА извори тврдат дека Лејкерси се во многу добра позиција да го ангажираат искусниот 32-годишен бек.

Роуз, најмладиот МВП во регуларниот дел од сезоната во историјата на НБА лигата, остави зад себе две тешки повреди и минатата сезона беше одличен.

Поранешниот член на Чикаго булс во просек имаше 18,1 поен, 5,6 асистенции, како и 2,4 скока по меч и докажа дека и натаму е во состојба да игра на високо ниво.

Прочитајте и...  Барди: Јас сум Албанец, но со гордост играм за Македонија

Поврзани вести

Митревски и Порто ремизираа против Киелце

Слободен печат

Лига на Европа: Наполи без Елмас поуспешен од Сосиедад

Слободен печат

Димитров со пресврт го победи Циципас во Виена

Слободен печат

Меси е како Хари Потер, ќе го фрлам телевизорот кога ќе се пензионира

Слободен печат

Поранешна руска тенисерка преживеала хорор во својот дом: Влегоа пет луѓе и ме врзаа, рацете ме болеа со денови

Слободен печат

Лига на Европа: Црвена Звезда пукна „петарда“, пораз на Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар