• лос анџелес лејкерс

Дарвин Хам е новиот тренер на ЛА Лејкерс

Актуелниот помошник на Мајк Буденхолзер во Милвоки бакс, Дарвин Хам ќе биде новиот тренер на Лос Анџелес Лејкерс, објави новинарот Адријан Војнаровски, кој ретко греши кога станува збор за трансферите во НБА лигата. Тој доаѓа на местото на Френк Вогел кој доби отказ иако пред сезони со лејкерси ја освои титулата. Ham made a strong …

Дарвин Хам е новиот тренер на ЛА Лејкерс Read More »