14 C
Скопје

Tag : лос анџелес лејкерс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси во трка со времето за избегнување на плеј-ин турнирот

Слободен печат
ЛА Лејкерс сèуште има шанси да го избегне плеј-ин турнирот откако го совладаа Њујорк никс со 101:99 по продолженијата. Одлучувачките поени ги постигна Тејлен Хортон-Такер...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дејвис за важен триумф на Лејкерси, Далас ита кон плеј-оф

Слободен печат
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Феникс на домашен терен со резултат 123:100. Покрај актуелните НБА шампиони, победи доцна синоќа забележаа уште Далас, Сакраменто,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ го продолжи патот кон МВП титулата и во поразот од Лејкерси

Слободен печат
Српскиот центар Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпревар и беше најефикасен играч на мечот, но тоа не беше доволно за Денвер да го избегне...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Ниту Леброн не му помогна на шампионот, историска вечер за Бостон и Тејтум

Слободен печат
Актуелниот шампион ЛА Лејкерс никако да фати ритам пред почетокот на плеј-офот и овој пат загуби од Сакраменто кингс со 110:106 иако во тимот се...
Кошарка Спорт

Картичка со потпис на Леброн продадена за повеќе од пет милиони долари

Слободен печат
Ретка колекционерска картичка со автограм на ѕвездата на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс е продадена на аукција за 5.2 милиони долари, објави акциската куќа ПВЦЦ Маркетплејс....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дејвис се врати на терените, но Дончиќ го суреди шампионот

Слободен печат
Актуелниот шампион ЛА Лејкерс полека се подготвува за плеј-офот и утринава по пауза од два месеци на терените се врати Ентони Дејвис. Но, шампионот е...
Кошарка Спорт

ВИДЕО I Денот кога мамбата се одјави и го одигра последниот натпревар во НБА

Слободен печат
На денешен ден пред пет години, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња Коби Брајант го одигра последниот натпревар во кариерата. На 13. април 2016...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси славеа во Бруклин, Мичел како легендарниот Карл Мелоун!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата „езерџиите“ успеаја да забележат нова победа сезонава откако со 126:101 беа подобри од Нетси. Во екипата на Лос Анџелес Лејкерс...
Кошарка Спорт

Нема повеќе дилеми, Драмонд со трансфер во ЛА Лејкерс

Слободен печат
Искусниот центар ќе го засили актуелниот шампион во НБА лигата по разделбата со Кливленд Кавалирс. Причината поради овој потег на Лос Анџелес Лејкерс се повредите...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Конечно победа на Лејкерс без главните ѕвезди, Јокиќ блескаше против Њу Орлеанс

Слободен печат
Актуелниот шампион ЛА Лејкерс ја прекина серијата од четири порази по ред и конечно успеа да слави на еден натпревар на кој игра без повредените...