-2.4 C
Скопје

Tag : ентони дејвис

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси славеа во дербито против Хјустон!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата составот на Лос Анџелес Лејкерс убедливо со 120:102 го совлада тимот на Хјустон Рокетс. Актуелниот шампион немаше проблеми во дербито...
Кошарка Спорт

Кои кошаркари имаат најголеми договори НБА, Леброн не е ниту во топ 10

Слободен печат
Најдобрите играчи во НБА лигата знаат како да го наплатата својот квалитет и со тоа да си обезбедат лагоден живот не само за себе туку...
Кошарка Спорт

Дејвис откри зашто барал петгодишен договор со Лејкерси

Слободен печат
Ентони Дејвис минатата недела одлучи да стави крај на сите шпекулации дека може да си замине од ЛА Лејкерс со потпишувањето на нов петгодишен договор...
Кошарка Спорт

Официјално: Леброн и Дејвис остануваат во ЛА Лејкерс!

Слободен печат
НБА клубот ја информираше јавноста дека двете најголеми ѕвезди кои беа најзаслужни за титулата минатата сезона и натаму ќе бидат верни на екипата. Леброн Џејмс...
Кошарка Спорт

Шампионот се грижи за своите ѕвезди: По Леброн, Лејкерси му дадоа максимален договор и на Дејвис

Слободен печат
ЛА Лејкерс благодарение на своите најдобри играчи, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис сезонава ја освои 17. шампионска титула со што се израмнија со Бостон селтикс...
Кошарка Спорт

Лејкерси имаат пеколен план, идното лето доаѓа Јанис

Слободен печат
Новинарот на ЕСПН, Брајан Виндхорс, лансира вистинска бомба во НБА лигата, објавувајќи дека актуелниот шампион Лос Анџелес Лејкерс има пеколен план идното лето да потпише...
Кошарка Спорт

Се крои „трио од соништата“: Лејкерси со шампионски амбиции и во 2021 година!

Слободен печат
После освојувањето на титулата, Лејкерси веќе размислуваат за наредната сезона, а според американските медиуми, на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, како трета голема ѕвезда во...
Кошарка Спорт

Започнува НБА лудилото, Дејвис останува во Лејкерс, Голден Стејт бркаат ол стар центар

Слободен печат
Како што пренесува новинарот Шемс Чаранија, Дејвис одлучи да остане во ЛА Лејкерс и да се обиде заедно со Џејмс да ја одбранат титулата. Кошаркарот...
Кошарка Спорт

Лејкерси на само една победа од шампионската титула (ВИДЕО)

Слободен печат
Лејкерси со победата се наоѓаат на само една победа од 17. шампионска титула со што би се израмниле со Бостон селтикс како најтрофејни екипи во...
Кошарка Спорт

Џејмс и Дејвидс го скршија отпорот на Мајами втор триумф (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако Мајами во вториот натпревар влезе драстично ослабен поради неиграњето на повредените Горан Драгиќ и Бам Адебајо, „жешките“ пружија многу посилен отпор отколку во првиот...