Сандерс: Се гледаме наскоро во кампањата (ВИДЕО)

Американскиот претседателски кандидат Берни Сандерс, кој преживеа срцев удар пред неколку дена веднаш по пуштањето од болница во Лас Вегас испрати порака до гласачите.

– Сакам на сите да ви се заблагодарам на поддршката, љубовта и пораките со поддршка. Се гледаме наскоро во кампањата – рече Сандерс.

Американскиот сенатор (78) нагло ги откажа сите планирани настапи во кампањата во вторникот, откако почна да чувствува болка во градите и итно бил пренесен во болница каде му е оперирана блокирана срцева артерија и вградени му се два стента.

Прочитајте и...  Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Прочитај повеќе

Лагард: Пандемијата на коронавирусот длабоко ќе ја промени светската економија

Слободен печат

Филипче: Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана (ФОТО)

Слободен печат

Најнеизвесните избори досега: Хрватска денеска ќе гласа за новиот парламентарен состав

Слободен печат

СЗО ги прекинува испитувањата: Хидроксихлорокин не ја намалува смртноста од коронавирусот

Слободен печат

Партиите продолжуваат да ги презентираат изборните понуди на средби со граѓани

МИА агенција

СЗО: Рекордно дневно зголемување на бројот на новозаразени – Нови 212.326 случаи на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вкупниот број на активни случаи изнесува 3.611, Чаир со најмногу заразени

Слободен печат

Шекеринска од Дебар: Минималната плата ќе биде 20.000 денари

Слободен печат

Силјановска – Давкова: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен

Слободен печат

Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена

Слободен печат

Спасовски: Народот ги виде Скопје 2014 во стиропор и ВМРО-ДПМНЕ во криминал и веќе избра сигурна иднина и пари кај граѓаните

Слободен печат

Вучиќ ја пофали Македонија дека чесно тестирала и се пофали дека Србија направила најмногу тестови во регионот

Слободен печат